Vyberte stranu

Myslíte si, že váš biznis webstránku nepotrebuje? Prečítajte si zoznam najdôležitejších argumentov,  prečo sa oplatí mať svoj web. Ako náhoda môže priniesť nových zákazníkov cez web a ako technologický vývoj v oblasti mobilných zariadení úplne zmenil spôsob, akým ľudia všetkých vekových kategórií hľadajú všetko čo v živote potrebujú na webe.

Ak sa nájdete v nasledujúcich argumentoch, čítajte ďalej

Doteraz nebola potrebná. Mám Facebook. Už to balím, idem na dôchodok. Kto sa o to bude starať? Som už na internete. Som v Zlatých stránkach. Webstránka je drahá. Čo to je webstránka? Moji zákazníci sú starí, nepoužívajú internet.

Webstránka zvyšuje tržby

Hlavný dôvod mať webstránku je zvýšenie tržieb a zvýšenie zisku minimalizovaním nákladov na klasický zastaralý marketing. Na reklamu v časopise sa nedá kliknúť, na TV má peniaze málokto, na webstránku vám automaticky príde ten, kto hľadá vás alebo to čo tam máte napísané.

Noví zákazníci

Získajte zákazníkov, ktorí by nikdy neprišli na odporúčanie alebo cez telefónny katalóg. Sú moderní a hľadajú cez telefón v Googli. Ak vaša stránka chýba na Googli, tak pre nich neexistujete. Donedávna to nebolo tak veľa ľudí, ale Google už dávnejšie v roku 2015 oznámil, že viac ako 50% návštevnosti má z mobilných zariadení.

Veľa firemných zamestnancov a zaneprázdnených ľudí dnes nemá čas prechádzať sa po meste a náhodou natrafiť na obchodík, v ktorom si nakúpia ako z romantického filmu. Vopred si spravia prieskum, kde sa obchod nachádza, na mape si pozrú ako sa tam dostanú a kde zaparkujú, do kedy sú otváracie hodiny. Všetko si pozrú na stránke šikovného obchodníka. Aj takí zákazníci, ktorí vás doteraz nemuseli poznať.

Webstránka vie ušetriť čas a odbremeniť

Počas pracovnej doby je lepšie sa sústrediť na svoju prácu. Ak príliš často odpovedáte zákazníkom na dookola tie isté otázky, je čas na webstránku.

Poznáte to: Či máte otvorené v stredu poobede, alebo či sa dá u vás platiť kartou, čo si má pacient doniesť na vyšetrenie a podobne, máte vyhradené parkovanie, kde sa to presne nachádzate….

Webstránka nespí, 24 hodín denne a 7 dní v týždni propaguje vaše služby a usmerňuje vašich zákazníkov, pacientov, návštevníkov, fanúšikov, …

Niekto si robí prieskum, kde pôjde zajtra nakúpiť večer po práci, niekto cestuje, niekto je v inom časovom pásme a keď pristane na Slovensku rovno vie kam má ísť, títo zákazníci by sa asi nikomu nedovolali o tretej ráno do prevádzky, webstránka im však odpovie.

Facebook nestačí

Niektorí obchodníci sa uspokoja s Facebookovou stránkou alebo firemným profilom na Googli. Webstránka je vaše miesto na propagáciu služieb a tovaru a nikto vám na nej nekonkuruje, na Facebooku áno. Na Facebook a Google chodia ľudia „četovať“, zabávať sa, pracovať, vyhľadávať informácie a sú obklopení reklamou vašej konkurencie.

Sociálne siete a Google sa snažia zarobiť, zdarma je všetko iba na začiatku. V momente ako sa im to hodí vás môžu doslova „vymazať z internetu“, ak ste iba u nich.

Facebook má ešte jednu nevýhodu, okrem toho, že jeho zakladateľ Mark Zuckenberg na svojom blogu vyhlásil, že sa chystá zmeniť Facebook viac pre rodiny, menej pre firmy, po zavedení tzv. Prieskumníka to pocítilo už veľa firiem, ktorí investovali do Facebookovej stránky stovky hodín a tisíce EUR, ich peniaze vyšli nazmar.

Na Facebooku nie je zaregistrovaný každý, tak ako Facebook zamkol obsah skupín iba pre registrovaných, môžu to spraviť aj pre firemné stránky.

Starať sa o stránku nie je ťažké, ani drahé

Pri dobre spravovanej stránke je údržba príjemná práca. S dobrým systémom na tvorbu stránok, ako napríklad tým našim, sa môžete o stránku starať bez znalostí programovania alebo IT, klikaním a nahrávaním obrázkov upravíte vašu krásnu stránku a nový obsah si nahráte ľahko sami, všetko čo vytvoríte je automaticky prispôsobené aj pre mobil a tablet.

Výhodou aktívneho prístupu k webstránke je, že máte možnosť lepšie spoznať svojho zákazníka. Zverejňujete články o svojich novinkách, ak si zapnete diskusiu, zákazníci s vami môžu komunikovať a zdieľať svoj názor, pomôcť vám nájsť dieru na trhu alebo odhaliť chybu či dať dobrý nápad alebo poďakovať za dobrý servis.

Cez bezplatnú službu Google Analytics môžete zistiť viac o tom, kto sú vaši zákazníci. Odkiaľ prišli – z akého okresu alebo mesta, z ktorej stránky sa preklikli. Dá sa zistiť aj kedy vás najviac navštevujú, z akých krajín, či si stránku pozerali z mobilu alebo tabletu, ich vek a pohlavie, tieto údaje dobrého obchodníka nasmerujú vždy len k väčším tržbám.

Potrebujem webstránku aj keď ju v praxi nepotrebujem?

Minimálna funkcia webstránky je virtuálna vizitka, kde si váš zákazník nájde, príde pre kontakty alebo základné informácie o vašej prevádzke, firme, službe … Zverejnením mapy uľahčíte klientovi cestu ku vám.

Stránka je však aj dôkaz, že na klientov myslíte, a že nie ste zastaralá firma, ktorá ani nemá webstránku. Zo skúseností vieme, že kto stránku nemá, nechce byť nájdený.

Podnikatelia, ktorí stránku nemajú a aj tak im ľudia prichádzajú to považujú často za úspech. Veľa nových firiem vznikne iba preto, lebo na internete nenašli takéhoto podnikateľa a usúdili, že je diera na trhu. Podnikateľov, ktorí na webe ešte nie sú, považujú za zastaralých a neboja sa im konkurovať, alebo o nich nevedeli a zbytočne si budú teraz deliť trh.

Ak patríte medzi tých čo ešte web nemajú, tak zvážte, či práve nepodporujete vznik vašej novej konkurencie, ktorá keby videla, že už máte krásnu a profesionálnu stránku, asi by asi nikdy nevznikla, ale by išli ku vám nakupovať to, čo im v prvom rade chýbalo.

Niečo o nás

Ďakujeme, že čítate naše články, ak práve rozmýšľate nad Google reklamou alebo novou webstránkou, ozvite sa nám, poradíme Vám a spravíme grafický návrh zdarma.

Návrh dizajnu zdarma

Uvažujete nad novým webom, alebo plánujete modernizáciu starého?

Využite našu akciu, vypracujeme Vám návrh dizajnu zadarmo. 

Shares
Share This