Viacjazyčné webstránky

Tvorba medzinárodných webových stránok vo viacerých jazykoch. Expandujte s nami na nové trhy, získajte zákazníkov aj v zahraničí.

Vaša stránka bude dostupná vo viacerých jazykoch.

Do menu pridáme viditeľný prepínač jazykov. Ľahko pridáte nové užívateľské konto pre prekladateľa, ktorý bude mať prístup iba k prekladom textov.

Stránka bude spĺňať SEO normy tak, že Google jasne uvidí jazyk stránky a môže preklady správne zobrazovať.

Z

Poradenstvo pri plánovaní

Pri tvorbe novej alebo prerábaní starej viacjazyčnej stránky je dôležité naplánovať, ako budú zahraniční klienti ku stránke pristupovať. Podľa toho sa zvolia nastavenia ako predvolený jazyk, URL parametre, jazyk prepínača jazykov, či je vhodné zobrazovať vlajky, čo sa stane ak chýba preklad pre konkrétnu stránku a čo sa vtedy zobrazí v menu, a veľa iného.

Z

Zabezpečenie a nastavenie generickej domény

Ak vaša firma potrebuje cieliť na medzinárodné trhy, je potrebné zadovážiť okrem .sk domény aj generickú doménu ako napr. .com, ktorá nie je viazaná na konkrétnu lokalitu. Tá sa potom v Google Search Console nezaregistruje na konkrétnu krajinu, .sk je automaticky priradená Slovensku a nedá sa to zmeniť. Slovenská sa neskôr presmeruje na slovenskú verziu generickej, alebo ostane samostatne fungovať. Vieme registrovať viac ako 800 doménových koncoviek.

Z

SEO a viacjazyčné stránky

Webstránky robíme v redakčnom systéme WordPress s modulom WPML WordPress Multilingual, ktorý má aj rozšírenie pre medzinárodné SEO. Všetko radi pomôžeme nastaviť.

Z

Jednoduchá tvorba a úpravy obsahu

Stránky upravujete v grafickom editore Divi, ktorý Vám umožní bez znalostí programovania upravovať texty na plne grafických stránkach. Preklad podstránky sa vytvorí jedným kliknutím, skopíruje obsah z pôvodného jazyka a môžete vkladať preložené texty.

Z

Užívateľský účet pre prekladateľa

Pri vytváraní nového užívateľského účtu je možné zvoliť rolu „prekladateľ“, tento užívateľ bude mať prístup iba k prekladaniu stránky. Na textoch stránky môžu pracovať viacerí užívatelia naraz, napr. Váš marketing spolu s prekladateľom.  

Z

Rýchlosť načítania stránky a hosting

Náš hosting je prispôsobený pre vysokú záťaž a každá viacjazyčná stránka má pridelených cca. 2GB RAM, konektivita 1 – 10Gbps na serveroch v Nemecku garantuje rýchle načítanie kdekoľvek v Európe. Pre lepšiu konektivitu aj do USA, Kanady, Ázie, Austrálie a Južnej Ameriky Vám radi nastavíme CDN, kde obrázky a videá Vašej stránky budú načítané zo servera najbližšie k Vášmu klientovi. 

Ako Vám pomôžeme pri tvorbe viacjazyčnej webstráky?

Z našich skúseností Vám vieme poradiť, ako viacjazyčnú stránku správne štrukturalizovať. 

Poradíme pri výbere spôsobu URL a domén, čo je lepšie pre Vašu konkrétnu situáciu, sk.examle.com alebo example.com/sk alebo každá doména zvlášť.

WPML pre WordPress je robustný plugin, ktorý má niekoľko stoviek nastavení, za roky praxe poznáme všetky a pomôžeme urobiť tie správne rozhodnutia.

Pomôžeme pri výbere prepínača jazykov, je rozdiel, či sa bude zobrazovať v prepínači jazyk preložený v pôvodnom jazyku alebo preklade alebo oboje. Vlajky sa hodia iba v určitých prípadoch, ako napr. ak je Vaša stránka cielená pre Nemecko, tak nemecká zástava je OK, ale ak chcete cieliť nemčinu ako jazyk, tak sa vlajka nehodí, pretože po nemecky sa hovorí aj napr. v Rakúsku a Švajčiarsku a je to nevhodné

V praxi skúmame a vieme overiť cez Google Analytics a Google Search Console, ako Google posiela na viacjazyčné weby návštevníkov, či sa darí klientom získavať zahraničné zákazky a či sa zobrazuje aj v Google vyhľadávačoch pre iné krajiny.

Pripravujete viacjazyčnú webstránku?

Zavolajte nám na +421 950 499 567 pre viac informácií.